Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
04 Kasım 2011 - 08:47

Günlük yaşamda oturma,kalkma, herhangi bir iş yapma hatta televizyona bakma durumunda bile ergonomi kurallarına uyulmadığı takdirde kas ve iskelet sisteminde çeşitli sorunlar ortaya çıkabilir.

ÇALIŞMA HAYATI
     Çalışma sırasında ani hareketlerden kaçınmak, öne eğilirken belden yapmak yerine dizleri bükerek eğilmek, vücuda gelen yükleri her iki bacağımıza veya kollarımıza eşit şekilde dağıtmak bel –sırt ve boyun ağrılarından kaçınmak için şarttır.
      
Öte yandan hehangi bir ağır kaldırma veya zorlayıcı bir işi yaparken düşünerek hareket etmek gerekmektedir. Zira boş bulunarak yapılan herhangi bir hareketin, en azından bel ve boyun kaslarında ani gerilmelere çoğu zaman da sakatlıklara yol açabileceği unutulmamalıdır.

ÖĞRENCİLERDE BOYUN AĞRISI

Masada ders çalışan çocuklarımızın çoğu yanlış konumda oturmaktadırlar. Bu çocuklara doğru oturma biçimlerinin öğretilmesi gerekmektedir. Sıralarında yanlış oturan çocukların postürleri bozulur ve ileride boyun ağrılarından kurtulamazlar. Ağır çanta taşımak da boyun ve sırt ağrıların veya daha da ciddi omurga deformasyonlarına yol açacağı gözden uzak tutulmamalıdır.Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © boyunagrisi.com Tasarım : bayburt.net