Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
04 Kasım 2011 - 08:48

Ev kadınlarının büyük kısmının ellerinde genellikle örgü, dikiş, nakış veya buna benzer işler vardır.Bu sırada boyunu ve sırtı kasılmış ve öne doğru boyunları fazlaca bükülmüştür. Üstelik bu esnada belli kasları biteviye kullanan bu gibi kadınlarda zamanla boyun ağrısı çıkması kaçınılmaz bir durumdur.

Örgü ören veya bu gibi işlerle yoğun bir şekilde uğraşan kadınların bir kısmında geceleri ellerde uyuşmalar nedeni ile uykular bölünebilir. Bunun nedeni bilek kanalından geçen sinirlerin sıkışmasıdır ve tıbbi terminolojideki karşılığı “Karpal Tunel Sendromu “dur.  
     Kadınların bir kısmı bu işleri hoşlanarak tıpkı meditasyon gibi yapar. Mecburen yapanlarda ise boyun ve sırtta ortaya çıkan ağrı ve kasılmalar çok yıpratıcıdır. İsteyerek yapanlard bile bir süre sonra boyunda sorunlar ortaya çıkabilir. Egzersizler kurtarıcı olabilir. 
Bu nedenle bu işleri yapanların sık aralar vermesi, duruşlarının olabildiğince ergonomik konumda kalması önerilmelidir. 1 saati aşan örgü örme seanslarına ara vermeli ve en az 10 dakika egzersiz yapılmalıdır.  Örgü yapmaya devam edeceklere bir sloganla seslnmek istiyoruz. “ Saat başı örgüye ara ver, ayağa kalk ve biraz dolaş “

Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © boyunagrisi.com Tasarım : bayburt.net