Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
04 Kasım 2011 - 06:43

Gözlerin görmeyle ilgili bozuklukları baş ve boyuna yansıyan ağrı nedeni olabilirler. Gözlerinde görme kusuru olan ve bunu gözlük kullanarak gideremeyen kişilerde baş ve boyun ağrıları ortaya çıkabilmektedir.

GÖZ SORUNLARINA  BAĞLI  BOYUN  AĞRILARI

Bunun nedeni göz adalelerinin daha net görme çabası sonucu daha fazla ve uzun süre kasılı durumda kalmasıdır. Şüphesiz konu hastanın iyi sorgulanması ve gerekirse göz hastalıkları uzmanı tarafından değerlendiril-mesi sonucu tamamen anlaşılır ve gerekli merceğin kullanılması ile sorun çözümlenebilir.
Ayrıca  uzun süre televizyon seyreden ve bilgisayar karşısında kalan kişilerde göz problemleri olması doğaldır. Bunu meslek edinen kişilerin alması gereken tedbirler son dönemlerde bir genelge ile yayınlanmıştır.
Çalışmaya belli zaman aralıkları verilmesi, bu boşluklarda boyun için gevşeme egzersizleri yapılması, bilgisayar karşısında ekran koruyucu araçlar kullanılması ve gözün bu verilen aralarda olabildiğince dinlendirilmesi önerilmektedir.Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © boyunagrisi.com Tasarım : bayburt.net