Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
04 Kasım 2011 - 06:42

Modern yaşam koşulları günlük yaşamda stresi bizlere artık kanıksatır hale gelmiştir. Yoğun stres altında yaşayanlar bunun bedelini hem bazı organlarında ortaya çıkan hasarlarla hem de boyunda çıkan ağrılarla ödemektedir.

STRESE  BAĞLI  BOYUN  AĞRILARI

Stres; iç organlardan özellikle mide ve bağırsakları etkiler. Bunun dışında başta sırt olmak üzere tüm adaleler, bacaklar da bu stresten nasibini almaktadırlar.  Devamlı sinirli ve gergin olan bu gibi insanlarda boyun ağrıları başladığında kolayca kronikleşirler ve artık vücudu  kolayca terk etmezler. Aynı anda birden fazla iş yapan ve bu sırada yanlış duruş pozisyonları içerisinde olan ve bir türlü  boyun ve çevresi adalelerini gerektiği gibi gevşetemeyen  insanların “boyun adalelerinde gerginlik” hastalığına yakalanması işten bile değildir. 
Araba kullanırken önlem alınmaması, ani sıcak ortamdan soğuk ortamlara geçişler yapılması mevcut sorunu daha da artırabilmektedir. Böylesine stresli ortamlarda çalışanların iş verimini düşüren inatçı boyun ağrılarından uzaklaşması için büyük çabalar göstermesi gerekir. Bu maksatla tıpkı bel okulu gibi “BOYUN OKULU“ programlarına katılmaları kronik ağrılardan kurtulmalarını sağlayabilir.


Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © boyunagrisi.com Tasarım : bayburt.net