Site içi arama :
prof.dr. turgut göksoy
 
04 Kasım 2011 - 08:45

Boyun ağrısına yol açabilecek mesleklerde çalışanlar ağrıları başlamasa bile koruyucu önlemler almaları şarttır.

BOYUN AĞRILARINDAN KURTULMAK İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR ?

Boyun ağrısı riski taşıyan mesleklerde (cerrah, diş hekimi, boya ve badanacılar , sıvacı ve seramikçiler, bilgisayar başında çalışanlar, örgü ve nakış yapan kadınlar) çalışanların daha sorunlar başlamadan önlemler alması gerekmektedir.
Daha çocukluk ve öğrencilik çağlarında başlayacak şekilde yanlış oturuş ve duruş bozukluklarımız varsa bunun önlenmesi için uzmanlardan yardım almak ve önleyici egzersizler yapmak şarttır.
Boyuna isabet eden bir travma söz konusu olduğu taktirde ilk günlerde belirgin sorun olmasa bile doktor takibinde olmalıdır. Zira bu gibi vakalarda ileride müzmin boyun ağrıları ortaya çıkabilmektedir.
Akut ağrılı durumlarda hareketler sınırlandırılır. Daha sonraki dönemlerde ise tersine kapsamlı olarak boyun adaleleri için çeşitli egzersizler yapılmalıdır. Oturma, yatakta yatma, işte çalışma, araba kullanma gibi GÜNLÜK YAŞAM hareketlerine dikkat edilmelidir.Diğer Sayfalar

   
Diğer Sitelerimiz
www.fibromiyalji.orgwww.ayaksorunu.netwww.antiagingtr.comwww.kireclenme.infowww.turgutgoksoy.comwww.omuzum.comwww.belagrisi.netwww.vertigom.comwww.ozonterapi.infowww.osteoporoz.netwww.romatizmatr.com
   
Bölge Hastanesi Ulaşım

Pendik Bölge Hastanesi
Doğu Mah. Yücel Sok. No:2 Pendik / ISTANBUL
Telefon : 0 216 375 34 34   Faks : 0 216 375 22 12
www.bolgehastanesi.com

2010 © boyunagrisi.com Tasarım : bayburt.net